Mērfija likumi

It kā taču noorganizētā un visnotaļ pieņemamā un kārtīgā dzīvē un sadzīvē, kurā nu visam daudzmaz būtu jārit gludi un bez aizķeršanās, gadās tomēr brīži, stundas, dienas un pat ilgāki laika posmi, kad neiet nekā.

Piemēram, tu aizgulies tad, kad vajag piecelties akurāt stundu agrāk, lai nomazgātu traukus un saliktu mazgāties veļu. Tu aizlēkšo savās gaitās, bet trauki vientuļās kaudzēs un slietņos gaida vakaru un ūdens vannu. Veļa paliek nemazgāta un tas nozīmē, ka nākošajā rītā virs kā likts sāks taujāt pēc pelēkajām zeķēm – mājas biksēm – tās melnās maiciņas (nu, tu zini – ar to ķīniešu hieroglifu), kas it omulīgi apskāvušies ar manu apakšveļu vada savas stundas bezuztraukumu un bezlaika mierā veļas kastes smacīgajā tumsā.

Vai tev pašu mājas darbu karstuma vidū pēkšņi savajagas ziepes-veļas pulveri-cukuru vai slotai kātu un tu ārprāta naivumā nodomā – ak, aizskriešu tepat līdz mazajam topiņam tāpat – mājas prikidonā, – gan jau nevienu nesatikšu. Kā tad!!! Kad tu esi uzpucējusies, uzkrāsojusies un visādi citādi vēlētos kādu pazīstamu satikt, tad nekad un nevienu, bet līdzko mājas treniņbiksēs, čībās un ar frizūru a-la “putnu ligzda” – tad jā , – tad tu satiec savu bijušo (kuram var rādīties tikai visvisvislabākajā paskatā), tagadējā bijušo (kurai bez kosmetologa un friziera apmeklējuma vispār nedrīkst nonākt redzes lokā) vai sava bērna bērnudārza audzinātāju, kura tūliņ samiedz acis kā šujamlūkas un lūr uz tevi kā uz potenciālo bāriņtiesas klientu uz vecāku tiesību atņemšanu.

Vai vēl labāk – izdomājusi, ka brokastīs derētu kāda bulciņa, tu uzrauj kājās vakardienas bikses, aizskrien uz veikalu un, kad aiz muguras aizdomīgi ķiķina pusaudžu bariņš, pētot tavas kājas, tad tu ieraugi, ka no vienas staras kā tāds neklausīgs vīrs līdzi velkas puse no zeķubikses, bet otra puse kā nāvējošs audzējs čumurojas turpat bikšu starā. Protams, protams – novilkt zeķubikses un bikses pēc tam ir labi, bet vēl labāk un ērtāk ir novilkt visu uzreiz.

Par tādām un līdzīgām likstām runā, piesaucot nabaga Mērfiju. Laikam jau viņam ir grūti gājis pa dzīvi, ja reiz bijis iemesls likumu rakstīšanai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *